Minnepris

Får pris for konflikt-­dekning

NRKs korrespondent Yama Wolasmal får Ingrid Aunes minnepris for sin journalistikk fra konfliktområder. Han takker fra et Beirut under harde angrep.

Viser krigens konsekvenser: Yama Wolasmal, utenrikskorrespondent i NRK, får Ingrid Aunes minnepris for viktig og modig journalistikk fra flere av verdens viktigste konfliktområder. Nå har krigen kommet til Beirut, hvor han og familen bor. Foto: Thomas Fure, NTBViser krigens konsekvenser: Yama Wolasmal, utenrikskorrespondent i NRK, får Ingrid Aunes minnepris for viktig og modig journalistikk fra flere av verdens viktigste konfliktområder. Nå har krigen kommet til Beirut, hvor han og familen bor. Foto: Thomas Fure, NTB

«Det er utrolig motiverende å få Ingrid Aunes minnepris. En av ledetrådene jeg har i jobben som korrespondent er å få fram skjebnene som lider under en krig», skriver Yama Wolasmal, utenrikskorrespondent i NRK, på e-post fra Beirut, i Libanon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ru

Sentrale Rødt-til­lits­valgte vurderer å kutte båndene til Rød Ungdom. Ungdommene selv mener de ikke har noe å beklage.

Deler av norsk freds­be­ve­gelse bruker KI-videoer til å spre en helt egen fortelling om Iran-krigen. Fortel­lingen er at Iran vinner – og at Israel er i ferd med å bli knust.

Skatt

Marthe Scharning Lund (Ap): Dette er en gavepakke til Oslos aller rikeste