Italia

Sier flykningene her skal behandles likt som i Italia

De italienske flyktningsentrene i Albania er blitt sammenliknet med fengsler. Italias ambassade i Tirana avfeier kritikken.

Dette er ikke et ­fengsel: Italiensk politi gjør seg klar til å ta imot asylsøkere til Italia, i Shengjin i Albania. Foto: Adnan Beci, AFP/NTBDette er ikke et ­fengsel: Italiensk politi gjør seg klar til å ta imot asylsøkere til Italia, i Shengjin i Albania. Foto: Adnan Beci, AFP/NTB

– Prosedyren vil foregå helt og holdent i henhold til italiensk lovgivning. Det betyr at migrantene vil ha de samme rettighetene og garantiene som ved sentrene i Italia, sier en talsperson for den italienske ambassaden i Tirana, Albanias hovedstad, på telefon til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

Mens Aipac bruker rekord­beløp på å støtte Israel-vennlige demo­kra­tiske kandidater fram mot mellom­valget, mener venstre­si­de­profil Daniel Denvir at den progres­sive bølgen ikke lar seg stoppe.

Spania

Ceuta-beboer kaller migra­sjons­bølgen hjerte­skjæ­rende og spør hvorfor Marokko tillater dette.

Analyse

USAs ferske Cuba-rapport: Lesningen er nesten komisk