Naturvern

Fikk fikset fiskevannet

Forskning og iherdig dugnad har fått storfisken tilbake til Takvatnet i Troms. Prosjektet kan bidra til å redde hundrevis av fiskevann, sier professor.

Fornøyd: I mer enn 40 år har professor Anders Klemetsen arbeidet med å reparere Takvannet i Troms til å bli et godt fiskevann. Fornøyd: I mer enn 40 år har professor Anders Klemetsen arbeidet med å reparere Takvannet i Troms til å bli et godt fiskevann.

Det er professor emeritus Anders Klemetsen ved UiT Norges arktiske universitet som friskmelder det veldige Takvatnet i Troms.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Politikk

Høyre-styrte Trondheim kutter i budsjettet på tross av overskudd. Partiets nestleder Ola Svenneby skryter av byen.

Arbeidsliv

Direktør i Norsk Industri Harald Solberg får for­skut­tert sykepenger, hvis han blir syk. Det samme gjelder ikke for alle ansatte i NHO-bedrifter.

Ru

Sentrale Rødt-til­lits­valgte vurderer å kutte båndene til Rød Ungdom. Ungdommene selv mener de ikke har noe å beklage.