Teater

Trues av konkurs

I sitt 40. år har Cirka Teater fått avslag på offentlig støtte. Kommer det ikke en redning, er det over og ut allerede i januar, sier daglig leder.

JUBILEUM MED BISMAK: I år feirer Cirka Teater 40 år som kompani. Det kan også bli det siste. Her fra forestillingen «Puls» (2022). Foto: Eirik Brenne TorsethaugenJUBILEUM MED BISMAK: I år feirer Cirka Teater 40 år som kompani. Det kan også bli det siste. Her fra forestillingen «Puls» (2022). Foto: Eirik Brenne Torsethaugen

I 40 år har Cirka Teater vært en institusjon i det trønderske kulturlivet. Teaterkompaniet, som særlig jobber med fysisk og visuelt teater, nyter stor anerkjennelse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Dans

Seismic

Scenografien i danseteaterforestillingen «Seismic» fascinerer fra start til slutt

Teater

Cabaret Nijinsky

Grusomhetens teaters Cabaret Nijinsky danner et effektfullt bilde av dans, schizofreni og motstandskraft.

Teater

Blod­dråpe­tall

Framsyninga «Bloddråpetall» viser at det går an å lage stor scenekunst av noko så prosaisk som statistikkar om folkehelsa.