Bøker

Enig med forlagene

Norske sakprosaforfattere har fått på plass en bestemmelse om kunstig intelligens i normalkontrakten.

I MÅL: Arne Vestbø, generalsekretær i Norsk faglitterær forfatter- og oversetterforening, er fornøyd med å ha fått på plass en bestemmelse om kunstig intelligens i normalkontrakten for sakprosa. FOTO: Christopher OlssønI MÅL: Arne Vestbø, generalsekretær i Norsk faglitterær forfatter- og oversetterforening, er fornøyd med å ha fått på plass en bestemmelse om kunstig intelligens i normalkontrakten for sakprosa. FOTO: Christopher Olssøn

– Forfattere og forleggere har en gjensidig interesse av at opphavsrettighetene blir respektert, sier Arne Vestbø, generalsekretær i Norsk faglitterær forfatter- og oversetterforening (NFFO).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Er bokloven bare til pynt? spør daglig leder i Tekstall­men­ningen

Medier

Strømbrudd, hacking eller IT-kollaps: Sånn håndterer mediene sine verste mareritt.

Ideer

En ny tysk bok forteller om en lite påaktet skrive­tra­di­sjon: popjour­na­lis­tikken. Også her til lands er kultur­fe­no­menet ufortjent usynlig.