Bøker

Enig med forlagene

Norske sakprosaforfattere har fått på plass en bestemmelse om kunstig intelligens i normalkontrakten.

I MÅL: Arne Vestbø, generalsekretær i Norsk faglitterær forfatter- og oversetterforening, er fornøyd med å ha fått på plass en bestemmelse om kunstig intelligens i normalkontrakten for sakprosa. FOTO: Christopher OlssønI MÅL: Arne Vestbø, generalsekretær i Norsk faglitterær forfatter- og oversetterforening, er fornøyd med å ha fått på plass en bestemmelse om kunstig intelligens i normalkontrakten for sakprosa. FOTO: Christopher Olssøn

– Forfattere og forleggere har en gjensidig interesse av at opphavsrettighetene blir respektert, sier Arne Vestbø, generalsekretær i Norsk faglitterær forfatter- og oversetterforening (NFFO).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Akademia

Fagtids­skrif­tene håver inn penger på falske artikler, mener forsker Morten Oksvold

På tampen

Ein ny dokumentar om «gamle Noreg» dreg Asle Tojes pompøse ord ned på jorda.

Bøker

Fritt Ord er i ferd med omgjøre Litte­ra­tur­huset til et konferanse­senter, mener Ingvild Herzog i Norsk forfat­ter­sen­trum.