Arbeidsliv

Misnøye med LO før forhandlingar

NHO-topp sette kaffien i halsen etter LOs oppgjer med sjukefråværsdebatten i Klassekampen. – Me blei overraska, uroa og bekymra, seier ho.

Uroa: Nina Melsom, direktør for arbeidsliv i NHO. Foto: Tom Henning BratlieUroa: Nina Melsom, direktør for arbeidsliv i NHO. Foto: Tom Henning Bratlie

Nina Melsom, leiar for NHOs delegasjon i dei kommande forhandlingane om avtalen om inkluderande arbeidsliv (IA), reagerte då LO tidlegare i veka gjekk ut i Klassekampen og avviste at sjukefråværet er for høgt. Jo, det er for høgt, seier NHO.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Svalbard

Tidligere har isbjørnen på Svalbard holdt seg unna reinen, men med mindre is må den leite etter mat på annet vis.

Én gang har Fridtjof Klareng Dale aksjonert mot norsk olje­lei­ting. Prisen ble fotlenke og 1,2 millioner kroner.

Rødt

Rødt Oslo har valgt Siavash Mobasheri og Jorunn Folkvord som sine topp­­kandidater. Utfordrer Maren Njøs Kurdøl er ute av kampen.