Usa

Hva med Gaza da, Kamala?

Demokrater frykter at støtta til Israels massedrap i Gaza skal koste Kamala Harris seieren mot Donald Trump.

MER AV DET SAMME?: Vil Kamala Harris stå for et brudd med Joe Bidens Israel-politikk? Det er det store spørsmålet når Harris i dag taler på siste dag av Demokratenes landsmøte. FOTO: Paul Sancya, AP, NTBMER AV DET SAMME?: Vil Kamala Harris stå for et brudd med Joe Bidens Israel-politikk? Det er det store spørsmålet når Harris i dag taler på siste dag av Demokratenes landsmøte. FOTO: Paul Sancya, AP, NTB

I dag inntar Kamala Harris scenen på Demokratenes landsmøte i Chicago.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa og iran

USA sender militærfly til Israel, samtidig som de bomber flere mål i Iran. Donald Trump vil neppe lykkes med sin strategi, mener Egypts tidligere viseuten­riks­mi­nister.

India

Flere tusen demon­stranter krever utdannings­ministerens avgang

Mexico

Mexicos president Claudia Sheinbaum er klima­fors­ker og tidligere hoved­for­fatter til FNs klimapanel. Nå vil hun åpne for fracking.