Arbeidsliv

Ansatte tør ikke uttale seg

23 prosent av de ansatte i Oslo kommune oppgir at de ikke tør å si det de mener av frykt for konsekvensene.

Vil ha bedring: I Kommunerevisjonens rapport fra juni oppgir de at det er for dårlig og lite systematisk arbeid med ytringskulturen i seksjonene de har undersøkt, og anbefaler at det vurderes ytterligere tiltak. Håkon Mosvold Larsen, NTBVil ha bedring: I Kommunerevisjonens rapport fra juni oppgir de at det er for dårlig og lite systematisk arbeid med ytringskulturen i seksjonene de har undersøkt, og anbefaler at det vurderes ytterligere tiltak. Håkon Mosvold Larsen, NTB

Da Ytringsfrihetskommisjonen la fram sin rapport i 2022, var en av de store bekymringene at ytringsfriheten i arbeidslivet er for dårlig ivaretatt. Nå bekrefter en fersk rapport fra Kommunerevisjonen i Oslo bildet. Rapporten «Ytringskultur i Oslo kommune» viser blant annet at:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

Hundre­tu­sener evakueres fra et Sør-Europa i flammer. Klima­end­ringer øker faren for skog­bran­ner – også i Norge, ifølge forskere.

Arbeidsliv

Madelené krevde tariff av puben The Old Irish, så fikk hun sparken

Toll

USA mener Norge har dårlige regler for kjøp av varer produsert med tvangs­ar­beid, og gir høyere tollsats enn EU som straff. USA misforstår, sier stats­sek­retær Andreas Kravik (Ap).