Rykker ut mot forfatter-takk

Dansk litteraturkritiker reagerer

Har forfattere blitt networkere som klør hverandre på ryggen i full offentlighet? Det mener danske Informations kritiker Erik Skyum-Nielsen, som nylig rykket ut mot en økende tendens: omfattende takksigelser ved slutten av en roman, der forfatteren overstrømmende takker alle som på det minste vis har bidratt i skriveprosessen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Statsbudsjett

Verken Creo eller Filmfor­bundet har store håp for stats­bud­sjettet. – De siste årene har vi bare hørt at det må strammes inn, sier Creos Hans Ole Rian.

Kulturtirsdag

I høst løfter Nasjo­nal­bi­blio­teket frem kinares­tau­ran­tene, rocke­kok­kene og det nynordiske kjøkkenet som brikker i landets nyere kultur­his­torie.

Tidsskrift

Med tids­skrif­tet «Samtal» vil en gruppe forskere fra Norge, Sverige og Danmark gi samfunns­forskningen tilbake til folket.