Team Eikemo

Si eiga hole: Bak huset til Marit Eikemo er det ei hole som blei skoten ut til bomberom i 1939. Eikemo fekk fjerna ti kubikk med jord og stein og vegetasjon for nokre år sidan, og støypte seg eit nytt golv. Si eiga hole: Bak huset til Marit Eikemo er det ei hole som blei skoten ut til bomberom i 1939. Eikemo fekk fjerna ti kubikk med jord og stein og vegetasjon for nokre år sidan, og støypte seg eit nytt golv.

Utsikta er ikkje like spektakulær som hos fleire av naboane. Kanskje var det derfor det aldri blei bodkamp på det arkitektteikna 60-talshuset ho fekk kloa i for ti–tolv år sidan.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Portrett

Aksje­handel gir fiolinist Eldbjørg Hemsing en pause fra musikken

Dramatiker Arne Lygre er kjent for å tematisere de store eksis­ten­si­elle spørs­må­lene. Der er det ingen rom for hans eget «jeg».

Siden 1988 har Tor Karseth skrevet 80 musikalske forestil­linger