Team Eikemo

Si eiga hole: Bak huset til Marit Eikemo er det ei hole som blei skoten ut til bomberom i 1939. Eikemo fekk fjerna ti kubikk med jord og stein og vegetasjon for nokre år sidan, og støypte seg eit nytt golv. Si eiga hole: Bak huset til Marit Eikemo er det ei hole som blei skoten ut til bomberom i 1939. Eikemo fekk fjerna ti kubikk med jord og stein og vegetasjon for nokre år sidan, og støypte seg eit nytt golv.

Utsikta er ikkje like spektakulær som hos fleire av naboane. Kanskje var det derfor det aldri blei bodkamp på det arkitektteikna 60-talshuset ho fekk kloa i for ti–tolv år sidan.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Portrett

Line Norman Hjorth ville egentlig ikke skrive bøker. Til slutt måtte hun gi etter for den sosiale arven.

Svei­sar­sonen Steinar Suvatne vil berre at folk skal forstå at han er flink.

Han har vore med å stoppa norsk EU-medlemskap, snekra saman ei rødgrøn regjering, og har stått i heisen med Yasir Arafat. No trer Jan Davidsen av.