Teater

«Nytt» samisk teater

Lørdag åpner verdens kanskje eneste teaterbygg med slakteri.

Fornøyd: – Endelig! Dette har vi ventet på lenge, sier skuespiller Iŋgor Ántte Áilu Gaup. Det samiske nasjonalteatret Beaivváš flytter nå inn i nye lokaler i Kautokeino. Fornøyd: – Endelig! Dette har vi ventet på lenge, sier skuespiller Iŋgor Ántte Áilu Gaup. Det samiske nasjonalteatret Beaivváš flytter nå inn i nye lokaler i Kautokeino.

På en høyde utenfor Kautokeino i Finnmark har Statsbygg investert over en halv milliard i et spennende eksperiment. Under samme tak har både det samiske nasjonal­teatret Beaivváš, Samisk videregående skole og reindriftsskolen fått spesielt tilpassede lokaler.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Pippi Lang­strøm­pe

Akrobatisk og energisk Pippi i ei tett og underhaldande framsyning.

Teater

Antropolis

Kylling stekt i sanntid og sjenerøse mengder teaterblod (eller er det rødbetsuppe?) hører med når Det Norske Teatret serverer femretters gresk tragedie.

Musikal

Ruth Maier

«Ruth Maier» er blitt ei mektig musikalsk oppleving, men teksten er for fiksert på kjærleiksforholdet til Gunvor Hofmo.