Økonomi

Kunnskap om krona går i arv

Kunnskap om hvordan man styrer egne penger, går i arv, viser ny Sifo-rapport. Forskerne vil ha privatøkonomi som nytt skolefag.

Rebusløp: Anna (20), Silje (19) og Lucas (21) lar seg dokumentere av Malene (22) foran statuen av Nygaardsvold i Trondheim, som del av fadderdagene. De gir tommelen opp for mer undervisning om privatøkonomi i skolen. Rebusløp: Anna (20), Silje (19) og Lucas (21) lar seg dokumentere av Malene (22) foran statuen av Nygaardsvold i Trondheim, som del av fadderdagene. De gir tommelen opp for mer undervisning om privatøkonomi i skolen.

Hva ungdom kan om privatøkonomi, lærer de først og fremst fra familie og venner, og i mindre grad fra skolen. Har du foreldre med dårlig råd, kan du mindre om privatøkonomi enn dem som er vokst opp i en familie med god råd.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Jessica tjener mer på å bære frem andres barn enn å selge empanadas

Epstein-filene

Thorbjørn Jagland skreiv om sitt eige forhold til unge kvinner til den overg­reps­dømde Jeffrey Epstein. Tidlegare Ap-rådgjevar Jonas Bals ber om eksklu­de­ring.

Epstein-filene

Nå ber Eva Joly nordmenn om å konfron­tere makta – og ta Epstein-av­slø­rin­gene på alvor.