Tyskland

Stiller krav om fredslinje

Våpen til Ukraina har havnet i sentrum av valgkampen til det tyske delstatsvalget.

Nykomling: Sahra Wagenknecht, her i rødt fra første landsmøte til det nystiftede venstrepartiet-lista (BSW) i januar i år. Her gjorde hun det klart at partiet er mot våpenstøtte til Ukraina. Foto: John MacDougall, AFP/NTBNykomling: Sahra Wagenknecht, her i rødt fra første landsmøte til det nystiftede venstrepartiet-lista (BSW) i januar i år. Her gjorde hun det klart at partiet er mot våpenstøtte til Ukraina. Foto: John MacDougall, AFP/NTB

Tre viktige delstatsvalg står på trappene i den østlige delen av Tyskland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

Ukraina forsøker å finne nye måter å stanse russiske angrep, og ser til Elon Musk. Den avsatte forsvars­mi­nis­teren Mykhajlo Fedorov kan bli sentral.

Analyse

Dommen mot Xu Jiayin er et plaster på et sår som ennå ikke har begynt å gro.

Icc

Sjefak­toren har fått sparken, og USA har trappet opp angrepet på Den inter­na­sjo­nale straffe­dom­stolen. Er retts­in­stansen i Haag så svekket at Benjamin Netanyahu kan slippe unna?