Arbeidarpartiet

Aps første hus står i fare for å bli rive

Huset der Arbeidarpartiet vart stifta for 137 år sidan, forfell og er til sals. Ap og LO nektar å bruke pengar på det.

Slite: Huset der Arbeidarpartiet vart stifta, har sett betre dagar. Slite: Huset der Arbeidarpartiet vart stifta, har sett betre dagar.

I utkanten av Arendal står det eit slite gamalt trehus og forfell. Om det ikkje var for at dei næraste naboane er ein bensinstasjon og ein bilbutikk, kunne det kanskje ha freista for nokon som vil ha eit feriehus på Sørlandet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Atomvåpen

Den nye atomvå­pen­av­talen med Frankrike møter motstand i Arbei­dar­par­tiet.

Politikk

Sp og høyresida går sammen om å avskaffe prisrådet for lakse­skat­ten. – Begyn­nelsen på slutten for lakse­skat­ten, sier professor Finn Kinserdal.

Industri

Regje­ringen vil ikke bidra til finan­siering av gruve­opp­start i Kirkenes. Det får lokale Ap-profiler til å reagere.