Bustad

Leigetakarar får snart ikkje hjelp

Snart må Leieboerforeningen si nei til å hjelpe misnøgde leigebuarar. Andrei Varney har gitt opp leilegheitsdraumen enn så lenge.

Gav opp: Andrei Varney synest det er håplaust å leite etter leilegheit når det er så stor konkurranse. Han er Sofienbergparken i Oslo for å slappe av i sola, men bur i Lillestrøm. Gav opp: Andrei Varney synest det er håplaust å leite etter leilegheit når det er så stor konkurranse. Han er Sofienbergparken i Oslo for å slappe av i sola, men bur i Lillestrøm.

Andrei Varney har reist inn til Oslo for å nyte ettermiddagen i Sofienbergparken, men bu her kunne han aldri. Det har han ikkje råd til.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

Ni måneder etter at Etikkrådet ble satt på pause, sier tidligere rådsmedlem Cecilie Hel­les­tveit at Norge har mistet makt som pådriver for etiske inves­te­ringer.

Klima

Nøkkel­in­for­masjon om havet er blant det som kan gå tapt under Donald Trumps skrekk­re­gime, advarer professor Lars Henrik Smedsrud.

Reportasje

En måned brukte fire­barns­mor Jeanett Aspholt-Weisser 9000 kroner på diesel. Kutt i drivstoff­pri­sene er Frps største trekk­plas­ter, tror hun.