Bustad

Leigetakarar får snart ikkje hjelp

Snart må Leieboerforeningen si nei til å hjelpe misnøgde leigebuarar. Andrei Varney har gitt opp leilegheitsdraumen enn så lenge.

Gav opp: Andrei Varney synest det er håplaust å leite etter leilegheit når det er så stor konkurranse. Han er Sofienbergparken i Oslo for å slappe av i sola, men bur i Lillestrøm. Gav opp: Andrei Varney synest det er håplaust å leite etter leilegheit når det er så stor konkurranse. Han er Sofienbergparken i Oslo for å slappe av i sola, men bur i Lillestrøm.

Andrei Varney har reist inn til Oslo for å nyte ettermiddagen i Sofienbergparken, men bu her kunne han aldri. Det har han ikkje råd til.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Mens andre arbeids­ta­karar har styrka kjøpe­kraf­ta si, heng hotell- og restau­rant­ar­bei­darar etter. Streikande Matija Zovko er bekymra for bransjen.

Integrering

Abid Raja grunnla Minotenk i 2010. Han advarer mot langsik­tige skade­virk­ninger dersom de, LIM og OMOD går konkurs.

Økonomi

LO-økonom Roger Bjørnstad er glad for at Norges Bank vurderer å ta inn front­fags­mo­dellen i sin nye makro­øko­no­miske hoved­mo­dell.