Utdanning

Varsler om mattekrise

Norge har et stadig større matematikkproblem, mener Cordian Reiner, som leder Norsk matematikkråd.

Utmattet: Undersøkelser viser at norske realfagsstudenter har stort etterslep på matematikkunnskapene i forhold til andre land i Europa. Her fra en 10. klasse i Oslo. Foto: Tom Henning BratlieUtmattet: Undersøkelser viser at norske realfagsstudenter har stort etterslep på matematikkunnskapene i forhold til andre land i Europa. Her fra en 10. klasse i Oslo. Foto: Tom Henning Bratlie

– Jeg er veldig bekymret for kunnskapsnivået, sier Cordian Reiner, professor i matematikk ved Universitetet i Tromsø.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Musikk

Den britiske stats­ministeren går ut mot Øya-aktuelle artister. Det advarer jurist mot

Kulturtirsdag

Gjennom fire tiår har Mette Lilletvedt vevd bilder i det stille i landets periferi. I sommer stiger livsverket frem i Kris­tian­sand Kunsthall.

Medier

Mediene tapte 332 millioner kroner i annonse­inn­tekter i fjor. Nå ber fagfor­enings­leder Steffen Handal om en ny medie­po­litisk kurs.