Teater

Den lange streiken

Ein av dei lengste og mest omfattande arbeids­konfliktane i norsk historie har endeleg fått sitt spel.

MED HAKKE OG SLEGGE: Stolte og syngande gruvearbeidarar. I midten i bakgrunnen, Einar Kvennom (Christoffer Masters), nestleiaren i foreininga. FOTO: KRISTOFFER HYLLAND SKOGHEIMMED HAKKE OG SLEGGE: Stolte og syngande gruvearbeidarar. I midten i bakgrunnen, Einar Kvennom (Christoffer Masters), nestleiaren i foreininga. FOTO: KRISTOFFER HYLLAND SKOGHEIM

STREIK!

Spel i Folldal, Plana ved Folldal Gruver Idé, manus og musikk: Ragnhild Moan og Synnøve Brøndbo Plassen Regi og manus: Sandra Bringsjord Pape Scenografi: Siri Lien Kostyme: Helle Lie Jakobsen Orkester: Ester Thunander, Erlend Tredal, Astrid Garmo og Vegard Staum Med: Erlend Rødal Vikhagen, Christoffer Masters, Signe Krohn Gjessing, Mats Gukild, Håvard Moe og 35 lokale statistar  

Folldal er ein liten fjellkommune ved Rondane og Dovrefjell. Bygda ligg høgt, og vekstvilkåra er karrige. Men i 1748 starta det opp med gruvedrift som under ulike eigarar heldt fram til 1993.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Mina og Grise­fis­ken

Underhaldande og i overkant mangslungen familiemusikal med alvorlege undertonar.

Teater

Spelet om Heilag Olav

Allereie på 1960-talet meinte arrangørane på Stiklestad at manuset til «Spelet om Heilag Olav» var for dårleg. Er det ikkje på høg tid å gjere noko med det?

Teater

Komedien om mestak

«Komedien om mestak» er neppe blant Shakespeares beste, men i lokal og fargerik språkdrakt greier Rabarbra­teateret likevel å skape stor underhaldning.