Medier

Nekter å snakke med AfD

Det tyske journalistforbundet oppfordrer medlemmer til ikke å gjøre intervjuer med ytre høyre-partiet AfD. Men pressa kan ikke ignorere en så stor del av virkeligheten, mener redaktør Astrid Sverresdotter Dybvik.

Oppfordres til boikott: Det tyske presseforbundet vil hindre det ytre høyre-partiet AfD fra å komme til orde i pressa. Her intervjues Roman Reusch, medlem av AfD, av mediene i 2024. Foto: Ina Fassbender, AFP/NTBOppfordres til boikott: Det tyske presseforbundet vil hindre det ytre høyre-partiet AfD fra å komme til orde i pressa. Her intervjues Roman Reusch, medlem av AfD, av mediene i 2024. Foto: Ina Fassbender, AFP/NTB

«Det tyske journalistforbundet posisjonerer seg mot ethvert angrep på pressefriheten som er grunnlovsbeskyttet i vårt demokrati.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Musikk

Artisters navn blir stjålet: – Regelrett svindel

Bøker

Sigrid Undset arbeidet med hagen som med romanene sine: Intet var overlatt til tilfel­dig­he­tene.

Bøker

Svenskene vil merke KI-bøker. På høy tid også i Norge, mener Overset­ter­for­eningen.