IntervjuArgentina

Mener Milei er smartere enn Trump

Til tross for å være kritisk til Javier Mileis politikk, mener økonom Gerry della Paolera at den argen­tinske presidenten kan hjelpe landets økonomi.

Stødig hånd: Gerry della Paolera (til høyre) møter folk som har kommet for å høre han holde foredrag om Argentinas økonomi på Frogner i Oslo. Stødig hånd: Gerry della Paolera (til høyre) møter folk som har kommet for å høre han holde foredrag om Argentinas økonomi på Frogner i Oslo.

– Argentina er i en veldig vanskelig posisjon fordi det er så mye som må endres på en gang, sier den ar­gentinske økonomen Gerry della ­Paolera når Klassekampen møter ham på Frogner i Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Argentina

Argentinas president Javier Milei har endret mening om Falklands­øyene. Han danser etter Trumps pipe, mener veteran.

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.

Iran

Iran-krigen skulle inn i en mer lavmælt, økonomisk fase. I stedet har den militært blusset opp igjen – to måneder før valget i USA.