IntervjuArgentina

Mener Milei er smartere enn Trump

Til tross for å være kritisk til Javier Mileis politikk, mener økonom Gerry della Paolera at den argen­tinske presidenten kan hjelpe landets økonomi.

Stødig hånd: Gerry della Paolera (til høyre) møter folk som har kommet for å høre han holde foredrag om Argentinas økonomi på Frogner i Oslo. Stødig hånd: Gerry della Paolera (til høyre) møter folk som har kommet for å høre han holde foredrag om Argentinas økonomi på Frogner i Oslo.

– Argentina er i en veldig vanskelig posisjon fordi det er så mye som må endres på en gang, sier den ar­gentinske økonomen Gerry della ­Paolera når Klassekampen møter ham på Frogner i Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Spania

Spanias liberale innvand­rings­po­li­tikk, Vest-Sahara, Israel og USA. Teorier om årsaken florerer etter at 60.000 migranter krysset grensa fra Marokko til Spania.

Krigen i Ukraina

Nærmere 27.000 ikke-russere har blitt rekruttert til Russlands front i Ukraina, noen med løfte om en vanlig jobb. Mange kommer aldri hjem igjen.

Sudan

Vestens økonomiske interesser i De forente arabiske emirater har bidratt til å holde borger­krigen i Sudan i gang, ifølge utvik­lings­forsker Gunnar Sørbø.