IntervjuArgentina

Mener Milei er smartere enn Trump

Til tross for å være kritisk til Javier Mileis politikk, mener økonom Gerry della Paolera at den argen­tinske presidenten kan hjelpe landets økonomi.

Stødig hånd: Gerry della Paolera (til høyre) møter folk som har kommet for å høre han holde foredrag om Argentinas økonomi på Frogner i Oslo. Stødig hånd: Gerry della Paolera (til høyre) møter folk som har kommet for å høre han holde foredrag om Argentinas økonomi på Frogner i Oslo.

– Argentina er i en veldig vanskelig posisjon fordi det er så mye som må endres på en gang, sier den ar­gentinske økonomen Gerry della ­Paolera når Klassekampen møter ham på Frogner i Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

I dag ventes resul­ta­tene i det som omtales som Ungarns viktigste valg. Klasse­kam­pen tok tempe­ra­turen i Budapest rett før folk gikk til urnene.

Irankrigen

Om ikke Hormuz­stredet åpnes snarest, har vi en stor krise i vente, advarer Espen Barth Eide.

Hormuzstredet

USA vil trolig akseptere iransk kontroll over Hormuz­stredet og la Europa og Asia betale prisen, mener Trita Parsi og Ori Goldberg.