Museum

Britisk museum stanser samarbeid med Equinor

Klimamål har satt britiske museer under press. Science Museum i London avslutter avtalen med Equinor etter mange års samarbeid.

UNDER PRESS: De siste årene har britiske museer som lar seg sponse av oljeindustrien, fått kritikk fra klimaaktivister. Her en demonstrasjon på Science Museum i London, som nå avslutter samarbeidet med Equinor. Foto: Joao Daniel Pereira, SipaUSA/NTBUNDER PRESS: De siste årene har britiske museer som lar seg sponse av oljeindustrien, fått kritikk fra klimaaktivister. Her en demonstrasjon på Science Museum i London, som nå avslutter samarbeidet med Equinor. Foto: Joao Daniel Pereira, SipaUSA/NTB

Etter årevis med protester har Science Museum i London kuttet sine bånd til Equinor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Film

Mens en amerikansk «Hedda» går sin seiersgang, glimrer Ibsen med sitt fravær i norsk film.

Ideer

Bibel­fors­keren viser hvordan ytre høyre bruker bibelsk vold til sin fordel

Kulturuka

Når det kommer til humor, er vi alle autori­teter. Min ekspertdom er at «One Battle After Another» er hysterisk festlig.