Kultur

Frykter kulturen glemmes

Flere aktører fra kulturfeltet savner en tydeligere satsing på kultur i arbeidet med å styrke den nasjonale beredskapen.

NASJONAL BEREDSKAP: Kultur bør ha en selvskreven plass i nasjonale beredskapsplaner, mener direktør ved NKVTS Cecilie Daae og rektor ved Khio Marianne Skjulhaug. De står her i Vigelandsparken i Oslo, en viktig del av norsk kulturarv. NASJONAL BEREDSKAP: Kultur bør ha en selvskreven plass i nasjonale beredskapsplaner, mener direktør ved NKVTS Cecilie Daae og rektor ved Khio Marianne Skjulhaug. De står her i Vigelandsparken i Oslo, en viktig del av norsk kulturarv.

– Det var veldig spesielt å oppdage at rapporten ikke nevnte kunst og kultur, sier Marianne Skjulhaug.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Nasjo­nal­mu­seet rydder nå et helt rom for Jumana Manna. – En seier for oss som aksjonerte i fjor, mener kunstner Ane Hjort Guttu.

Sangkåring

Klasse­kam­pen kårer en sangkanon for vår tid: Her er juryen

Kunst

Sarkasmen må vike i dagens verd, meiner Vanessa Baird.