Reportasje

Frontfiguren

Han vil bruke alle krefter på å bekjempe både Le Pen og Macron. Men på bar med Klassekampen tar Francois Ruffin også et oppgjør med egen venstreside.

MYE ARBEID GJENSTÅR: François Ruffin møtte Klassekampen til en øl i Abbeville, nord i landet. – Venstresida har valgt å gi opp dette området av Frankrike, sier han. MYE ARBEID GJENSTÅR: François Ruffin møtte Klassekampen til en øl i Abbeville, nord i landet. – Venstresida har valgt å gi opp dette området av Frankrike, sier han.

Noen øyeblikk blir avgjørende. For den franske venstresida fant et slikt et sted den 9. juni, på valgkvelden for EU-valget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Gaza-flotiljen

Israels sikker­hets­mi­nisters ydmykelse av flotilje­aktivistene har skapt inter­na­sjonal furore. Aktivister advarer mot å framstille Itamar Ben-Gvir som et unntak fra israelsk politikk.

Ukraina-krigen

EU diskuterer hvem som kan snakke med Kreml, men klarer ikke å samle seg om ett navn.

Reportasje

I Venezuela bobler sinnet under en tykk overflate av uvisshet etter at USA kidnappet landets president Nicolás Maduro.