Reportasje

Frontfiguren

Han vil bruke alle krefter på å bekjempe både Le Pen og Macron. Men på bar med Klassekampen tar Francois Ruffin også et oppgjør med egen venstreside.

MYE ARBEID GJENSTÅR: François Ruffin møtte Klassekampen til en øl i Abbeville, nord i landet. – Venstresida har valgt å gi opp dette området av Frankrike, sier han. MYE ARBEID GJENSTÅR: François Ruffin møtte Klassekampen til en øl i Abbeville, nord i landet. – Venstresida har valgt å gi opp dette området av Frankrike, sier han.

Noen øyeblikk blir avgjørende. For den franske venstresida fant et slikt et sted den 9. juni, på valgkvelden for EU-valget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

Analy­ti­kere tror slutt­spil­let nærmer seg

Chile

Mannen som ligger an til å bli Chiles nye president, har forsvart Pinochet-diktaturet. – Chile har egentlig alltid vært konser­va­tivt, sier statsviter Robert L. Funk.

Israel og palestina

Land som var åpne for å bidra til Trumps sta­bi­li­se­rings­styrke i Gaza, nøler nå. – Kan ikke delta i en operasjon for å framtvinge fred, sier en aser­bajd­sjansk diplomat til The Times of Israel.