Reportasje

Frontfiguren

Han vil bruke alle krefter på å bekjempe både Le Pen og Macron. Men på bar med Klassekampen tar Francois Ruffin også et oppgjør med egen venstreside.

MYE ARBEID GJENSTÅR: François Ruffin møtte Klassekampen til en øl i Abbeville, nord i landet. – Venstresida har valgt å gi opp dette området av Frankrike, sier han. MYE ARBEID GJENSTÅR: François Ruffin møtte Klassekampen til en øl i Abbeville, nord i landet. – Venstresida har valgt å gi opp dette området av Frankrike, sier han.

Noen øyeblikk blir avgjørende. For den franske venstresida fant et slikt et sted den 9. juni, på valgkvelden for EU-valget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Spania

Dommen mot Pedro Sánchez’ bror øker presset på Spanias stats­mi­nister. Støtte­spil­lere omtaler saken som politisk motivert, mens en forsker advarer om at summen av sakene kan koste ham dyrt.

Reportasje

Hver dag våkner Olga med følelsen av å ha overlevd enda en natt i Ukraina

Sør-afrika

Tre tiår etter apartheid kjemper Sibongele for retten til å ha et sted å bo