Reportasje

Frontfiguren

Han vil bruke alle krefter på å bekjempe både Le Pen og Macron. Men på bar med Klassekampen tar Francois Ruffin også et oppgjør med egen venstreside.

MYE ARBEID GJENSTÅR: François Ruffin møtte Klassekampen til en øl i Abbeville, nord i landet. – Venstresida har valgt å gi opp dette området av Frankrike, sier han. MYE ARBEID GJENSTÅR: François Ruffin møtte Klassekampen til en øl i Abbeville, nord i landet. – Venstresida har valgt å gi opp dette området av Frankrike, sier han.

Noen øyeblikk blir avgjørende. For den franske venstresida fant et slikt et sted den 9. juni, på valgkvelden for EU-valget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

Mens Aipac bruker rekord­beløp på å støtte Israel-vennlige demo­kra­tiske kandidater fram mot mellom­valget, mener venstre­si­de­profil Daniel Denvir at den progres­sive bølgen ikke lar seg stoppe.

Spania

Ceuta-beboer kaller migra­sjons­bølgen hjerte­skjæ­rende og spør hvorfor Marokko tillater dette.

Analyse

USAs ferske Cuba-rapport: Lesningen er nesten komisk