Sosiale medier

Advarer mot barn på sosiale medier

Drap og voldtekter, mobbing og hets. Slikt opplever barn på sosiale medier, forteller lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje.

ADVARER: Lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje Anne Katrin Oppegaard advarer om at unge har tilgang til alvorlig materiale på internett: – Der barn er på internett er også voksne, og ikke alle voksne har like gode intensjoner, sier hun. FOTO: Anniken C. MohrADVARER: Lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje Anne Katrin Oppegaard advarer om at unge har tilgang til alvorlig materiale på internett: – Der barn er på internett er også voksne, og ikke alle voksne har like gode intensjoner, sier hun. FOTO: Anniken C. Mohr

– Internett er en lovløs arena.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Utfallet av togst­reiken blir samkjøring av lønna i Vy og Flytoget.

Samferdsel

Siden 2024 har Nordlands­banen manglet ett av fire diesel­lo­ko­motiv. Grane-ordfører Raymond Fagerli er gått tom for tålmo­dighet: – Nordlands­banen er en tragedie.

Naturvern

I Hammerfest risikerer 27 natur­ver­nere å bli dømt for sivil ulydighet mot kobber­gruva Nussir.