Sosiale medier

Advarer mot barn på sosiale medier

Drap og voldtekter, mobbing og hets. Slikt opplever barn på sosiale medier, forteller lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje.

ADVARER: Lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje Anne Katrin Oppegaard advarer om at unge har tilgang til alvorlig materiale på internett: – Der barn er på internett er også voksne, og ikke alle voksne har like gode intensjoner, sier hun. FOTO: Anniken C. MohrADVARER: Lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje Anne Katrin Oppegaard advarer om at unge har tilgang til alvorlig materiale på internett: – Der barn er på internett er også voksne, og ikke alle voksne har like gode intensjoner, sier hun. FOTO: Anniken C. Mohr

– Internett er en lovløs arena.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Datasenter

Menings­måling viser stor folkelig motstand mot nye datasentre. Rødt vil ha en «pa­nikk­lov» i datasenter-byggingen.

Pride

Dragartist Jenny Ellefsen vil lage et alter­nativt arran­gement til Moss Pride etter at de booket kontro­ver­siell orga­ni­sa­sjon.

Energi

Mens MDG vil forkaste norgespris, vil både Rødt, SV og Sp frede ordningen. Nå går de rødgrønne partiene i gang med forhand­linger om strøm­pris­ord­ningen.