Sosiale medier

Advarer mot barn på sosiale medier

Drap og voldtekter, mobbing og hets. Slikt opplever barn på sosiale medier, forteller lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje.

ADVARER: Lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje Anne Katrin Oppegaard advarer om at unge har tilgang til alvorlig materiale på internett: – Der barn er på internett er også voksne, og ikke alle voksne har like gode intensjoner, sier hun. FOTO: Anniken C. MohrADVARER: Lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje Anne Katrin Oppegaard advarer om at unge har tilgang til alvorlig materiale på internett: – Der barn er på internett er også voksne, og ikke alle voksne har like gode intensjoner, sier hun. FOTO: Anniken C. Mohr

– Internett er en lovløs arena.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Politikk

Nestleder i AUF Nimrah Ramzan trekker seg fra leder­kampen i ungdoms­par­tiet. Dermed står Fawzi Warsame aleine igjen som kandidat til toppvervet.

Arbeidsliv

«Syke­mel­ding avvist»

Alkohol

Utvidede skjen­ke­tider bringer med seg mye morsomt, men kostnadene er større, mener sosio­logi­pro­fessor Willy Pedersen.