Sosiale medier

Advarer mot barn på sosiale medier

Drap og voldtekter, mobbing og hets. Slikt opplever barn på sosiale medier, forteller lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje.

ADVARER: Lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje Anne Katrin Oppegaard advarer om at unge har tilgang til alvorlig materiale på internett: – Der barn er på internett er også voksne, og ikke alle voksne har like gode intensjoner, sier hun. FOTO: Anniken C. MohrADVARER: Lederen for Oslo politidistrikts nettpatrulje Anne Katrin Oppegaard advarer om at unge har tilgang til alvorlig materiale på internett: – Der barn er på internett er også voksne, og ikke alle voksne har like gode intensjoner, sier hun. FOTO: Anniken C. Mohr

– Internett er en lovløs arena.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Eu

EU-av­stem­ningen på Island kan gi den norske ja-sida vind i seilene. Men roingen under fotball-VM gjorde nordmenn mer motstands­dyk­tige mot EU, tror Sps Geir Pollestad.

Ministernes mester

I sin iver etter å styrke forholdet til europeiske allierte har forsvars­mi­nister Tore O. Sandvik mistet dagens militære beredskap av syne, mener tidligere gene­ral­løytnant Robert Mood.

22. juli

Yasir Mohamed (21) og Sigrid Solberg Pedersen (18) mener skolene må ta et større ansvar for å snakke med ungdommer om 22. juli.