Politiet

Skyter ned våpendebatt

Justisministeren mener alle partier bør revurdere sitt syn på bevæpning av politiet. Hadia Tajik (Ap) sier nei til våpen og har ingen planer om å snu.

Vil ha fakta på bordet: Arbeiderpartiets justispolitiske talsperson Hadia Tajik mener debatten om generell bevæpning er prematur. Foto: Tom Henning BratlieVil ha fakta på bordet: Arbeiderpartiets justispolitiske talsperson Hadia Tajik mener debatten om generell bevæpning er prematur. Foto: Tom Henning Bratlie

– Hvis man kunne vært sikker på at mer våpen hos politiet bidro til mer trygghet i befolkningen, så ville jeg vært for det. Men de erfaringene har vi ikke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Ingen energi­mi­nister har sete lengre enn elekt­ro­mon­tøren Terje Aasland. Men noko særleg ny kraft­pro­duksjon har det ikkje blitt mens Aasland har styrt.

Ministernes mester

For Tungt engasje­ment, mener ekspertene

Skatt

Ap-ordførene ser mye av det samme som Høyre, mener Amalie Gunnufsen (H)