Arbeidsliv

Rogaland kutter i Fair Play Bygg

Det borgerlige flertallet i Rogaland fylkeskommune kuttet fylkets støtte til Fair Play Bygg med 80 prosent.

Utsatt: Det har blitt avdekket mange tilfeller av arbeidslivskriminalitet i byggebransjen. Illustrasjonsfoto: Stian Lysberg Solum, NTBUtsatt: Det har blitt avdekket mange tilfeller av arbeidslivskriminalitet i byggebransjen. Illustrasjonsfoto: Stian Lysberg Solum, NTB

Siden oppstarten har Fair Play Bygg Rogaland mottatt årlig støtte fra Rogaland fylkeskommune på 500.000 kroner. Det blir det slutt på nå. I møte tirsdag vedtok flertallet i fylkestinget å redusere støtta med 80 prosent, til 100.000 årlig.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

NHO vil redusere bøtene til bygg­sel­skap som bryter reglene. Det kan føre til flere lovbrudd, advarer leder av Bygnings­ar­bei­dernes Forening.

Arbeidsliv

Utfallet av togst­reiken blir samkjøring av lønna i Vy og Flytoget.

Samferdsel

Siden 2024 har Nordlands­banen manglet ett av fire diesel­lo­ko­motiv. Grane-ordfører Raymond Fagerli er gått tom for tålmo­dighet: – Nordlands­banen er en tragedie.