Medier

Kritikk av Israel ble fjernet av Facebook

Journalist og forfatter Göran Rosenberg gir snart ut den Israel-kritiske boka «Det tapte landet» på nytt. Samtidig fjernes innleggene hans på Facebook.

Søppelpost? Meta har de siste dagene tatt ned en rekke av den prisbelønte forfatteren og journaliste Göran Rosenbergs Facebook-innlegg. Han får ingen forklaring på hvorfor – men ifølge Meta er det «søppelpost». Foto: Staffan LöwstedtSøppelpost? Meta har de siste dagene tatt ned en rekke av den prisbelønte forfatteren og journaliste Göran Rosenbergs Facebook-innlegg. Han får ingen forklaring på hvorfor – men ifølge Meta er det «søppelpost». Foto: Staffan Löwstedt

«Søppelpost» – det er betegnelsen Meta, selskapet som eier Facebook, har satt på Göran Rosenbergs innlegg de siste dagene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

Gjør freds­be­ve­gelsen sexy igjen.

Teater

Et under­jordisk teater på Tullin­løkka ville ha over­skre­det Statsbyggs prisanslag, ifølge en ny rapport. – Vi gjettet det fra start, sier Gaute Brochmann.

Kunst

En rojal skulp­tur­park viser det eneveldige og kolo­nia­lis­tiske 1700-tallet, ifølge en ny utstilling.