Storbritannia

– For lite for seint

Labour-leder Keir Starmer lover nå å anerkjenne Palestina. Timothy Peace ved Universitetet i Glasgow tror det av velgerne vil bli sett på som «for lite for seint».

GAZA I BRITISK VALG: I London har det vært arrangert mange pro-palestinske marsjer siden Gaza-krigen startet i oktober i fjor. I høst la Labour-ledelsen ned forbud mot sine kandidater å delta i slike protester. FOTO: HENRY NICHOLLS, AFP/NTBGAZA I BRITISK VALG: I London har det vært arrangert mange pro-palestinske marsjer siden Gaza-krigen startet i oktober i fjor. I høst la Labour-ledelsen ned forbud mot sine kandidater å delta i slike protester. FOTO: HENRY NICHOLLS, AFP/NTB

Det hjelper ikke at Keir Starmer nekter for at han i høst sa at Israel har rett til å kutte vann- og strømforsyningen til Gaza.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

I dag kommer den hele og fulle sannheten om Jeffrey Epstein (kanskje) for en dag

Fredsprisen

– Nobels fredsfond kan ikke brukes til å fremme krig, sier Wikileaks-grunn­leg­ger Julian Assange. Han får full støtte av Wikileaks nåværende redaktør.

Analyse

Beijing varsler omfattende økonomiske reformer for å få opp forbruket.