Storbritannia

– For lite for seint

Labour-leder Keir Starmer lover nå å anerkjenne Palestina. Timothy Peace ved Universitetet i Glasgow tror det av velgerne vil bli sett på som «for lite for seint».

GAZA I BRITISK VALG: I London har det vært arrangert mange pro-palestinske marsjer siden Gaza-krigen startet i oktober i fjor. I høst la Labour-ledelsen ned forbud mot sine kandidater å delta i slike protester. FOTO: HENRY NICHOLLS, AFP/NTBGAZA I BRITISK VALG: I London har det vært arrangert mange pro-palestinske marsjer siden Gaza-krigen startet i oktober i fjor. I høst la Labour-ledelsen ned forbud mot sine kandidater å delta i slike protester. FOTO: HENRY NICHOLLS, AFP/NTB

Det hjelper ikke at Keir Starmer nekter for at han i høst sa at Israel har rett til å kutte vann- og strømforsyningen til Gaza.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Iran

Donald Trump skal forhandle om en ny atomavtale med Iran. Det blir vanskelig å få en bedre avtale enn den Trump trakk USA ut av i 2018, ifølge Egypts tidligere viseuten­riks­mi­nister.

Australia

Australske myndig­heter har lovet å etter­fors­ke Israel: – Historisk, sier Juliet Lamont.

Midtøsten

Freds­av­talen vitner om en «alter­nativ visjon» for Midtøsten, ifølge forsker