Klima

Riksre­vi­sjonen sår tvil om klimagrep

Det er usikkerhet rundt en gammel bunnplanke i norsk klima­politikk, mener Riksrevisjonen, som kritiserer regjeringen.

Ekstremt: Hvis vi ikke får begrenset klimagassutslippene, vil verden stå overfor mer ekstremvær som flom og hetebølger. Her fra Randsfjorden, som ble rammet av flom under ekstremværet «Hans» i fjor sommer. Foto: Solveig Vikene, NTBEkstremt: Hvis vi ikke får begrenset klimagassutslippene, vil verden stå overfor mer ekstremvær som flom og hetebølger. Her fra Randsfjorden, som ble rammet av flom under ekstremværet «Hans» i fjor sommer. Foto: Solveig Vikene, NTB

Norsk klimapolitikk er kritikkverdig, slo Riksrevisjonen fast i en rapport i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Hvorfor har regje­ringen brukt over fem år på å skjerpe politi­at­testen for ansatte i barne­ver­net? Det vil ikke justis­mi­nis­teren svare på.

Samferdsel

Leder i Øst-Finn­mark­rådet og Vadsø-ordfører Wenche Pedersen (Ap) ber samferd­sels­mi­nis­teren droppe flykutt i nord.

Hotelleier og lokal­po­li­tiker for Bygdelista i Måsøy Logen Kart­hige­san ber om krisegrep for Finnmark: null skatt i fem år.