Energipolitikk

Nye regler truer satsing på sol

Torbjørn Grefsen og naboene vil legge 700 solcellepanel på takene i sameiet, men nye regler skygger for sola.

Håper på sol: Torbjørn Grefsen og naboene håper å fylle takene på de fem blokkene i sameiet med hundrevis av solcellepaneler, men frykter prosjektet vil strande uten støtteordningen fra kommunen. Håper på sol: Torbjørn Grefsen og naboene håper å fylle takene på de fem blokkene i sameiet med hundrevis av solcellepaneler, men frykter prosjektet vil strande uten støtteordningen fra kommunen.

Stortinget har vedtatt at kraftproduksjon fra solceller skal 16-dobles fram mot 2030.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Drivstoff

Tidligere Høyre-topp forventer at Søreide snur

Kong Haralds gravferd

Kong Abdullah av Jordan har ei nøkkel­rolle for Iran, Palestina og Israel. Under den kongelege gravferda i dag vert han eit diplo­matisk midtpunkt, trur norske diplomat-veteranar.

Politikk

Regje­ringen følger helt andre regler for borgfreden enn Stortinget, mener Mahmoud Farahmand (H), og får støtte av SV. Farahmand beskylder Arbei­der­par­tiet for av­tale­brudd.