Forsvar

SV og Raudt rustar opp

Førre veke var dei den einaste forsvarspolitiske opposisjonen på Stortinget. Denne veka er den radikale venstresida med på å ruste opp Forsvaret.

ALLE SKAL MED: Også Bjørnar Moxnes (R) og Ingrid Fiskaa (SV) er med på langtidsplanen for Forsvaret. Foto: Christopher OlssønALLE SKAL MED: Også Bjørnar Moxnes (R) og Ingrid Fiskaa (SV) er med på langtidsplanen for Forsvaret. Foto: Christopher Olssøn

Den nye langtidsplanen for Forsvaret legg opp til at det skal bli brukt 600 milliardar kroner meir på Forsvaret dei neste 12 åra.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Forsvar

Canadas stats­mi­nister er på besøk for fyrste gong sida 80-talet: – Noreg kan få ei sær­stil­ling

Integrering

Barnehijab bidrar til fremmed­gjø­ring, sier Erlend Wiborg. For tredje gang fremmer Frp forbud mot bruken.

Økonomi

Sps Trygve Slagsvold Vedum anklager be­slut­nings­ta­kere i Oslo for ikke å skjønne hvor hardt bensin­sjokket treffer distrik­tene.