Valg 2025

Avslår Listhaug som sjef

KrF vil verken sitte i eller støtte en regjering ledet av Frps Sylvi Listhaug. Venstre peker på Høyre, men nekter å svare ja eller nei til Frp.

Skeptiske: Olaug Bollestad (KrF), Guri Melby (V), Sylvi Listhaug (Frp) og Erna Solberg (H) i partilederdebatt i fjor. KrF og Venstre er ikke entusiastiske til Listhaug som statsminister i 2025. Foto: Tuva Åserud, NTBSkeptiske: Olaug Bollestad (KrF), Guri Melby (V), Sylvi Listhaug (Frp) og Erna Solberg (H) i partilederdebatt i fjor. KrF og Venstre er ikke entusiastiske til Listhaug som statsminister i 2025. Foto: Tuva Åserud, NTB

Ved valget i 2025 kan Venstre og KrF måtte ta stilling til om de vil sitte i, eller være budsjettstøtte til, en regjering med Sylvi Listhaug (Frp) som statsminister.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeiderpartiet

Nestleder i Oslo Ap Mari Morken foreslås som ordfø­rer­kan­didat. – Hun er en vi bør løfte fram, sier Melita Ringvold (Ap).

Fremskrittspartiet

Blant unge velgere er Sylvi Listhaug & Co. større enn alle andre partier til sammen.

Statsbudsjettet

Ap-re­gje­ringens skatte­let­telser er det naboene til Jonas Gahr Støre, Jan Christian Vestre, Jens Stol­ten­berg og Espen Barth Eide som tjener mest på, sier Senter­par­tiets leder.