Politikk

Byrådsleiaren meiner ho blir sabotert av opposisjonen

Det er for mykje kontroll av formalitetar, klagar Bergens byrådsleiar Christine Meyer. – Vi synest ikkje det er gøy å peike på at dei gjer feil heile tida, svarar opposisjonen.

Kontrollutval på kontinentet: Byrådsleiar Christine Meyer (H) meiner ho vert sabotert av ein opposisjon som grev i formalitetar og bagatellar. Kontrollutvalsleiar Per-Arne Larsen (V) svarar at byrådet roter systematisk med saker. Foto: Vilde Gjerde Lied og Martin ÅrsethKontrollutval på kontinentet: Byrådsleiar Christine Meyer (H) meiner ho vert sabotert av ein opposisjon som grev i formalitetar og bagatellar. Kontrollutvalsleiar Per-Arne Larsen (V) svarar at byrådet roter systematisk med saker. Foto: Vilde Gjerde Lied og Martin Årseth

Bergen kommune er 370 millionar i minus på budsjettet for 2024, viser det reviderte budsjettet dei la fram i går. Skulane må kutte 120 millionar, og etatsdirektøren åtvarar om alvorlege konsekvensar.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Den pågående streiken og lockouten i olje­bran­sjen koster en halv milliard i uka. Konflikten kan bli svært vanskelig å løse, mener Styrke.

Utdanning

Lærere savner mer tid til å hjelpe elevene

Arbeidsliv

Felles­for­bundets Joachim Espe ber staten kreve tariff