Politikk

Byrådsleiaren meiner ho blir sabotert av opposisjonen

Det er for mykje kontroll av formalitetar, klagar Bergens byrådsleiar Christine Meyer. – Vi synest ikkje det er gøy å peike på at dei gjer feil heile tida, svarar opposisjonen.

Kontrollutval på kontinentet: Byrådsleiar Christine Meyer (H) meiner ho vert sabotert av ein opposisjon som grev i formalitetar og bagatellar. Kontrollutvalsleiar Per-Arne Larsen (V) svarar at byrådet roter systematisk med saker. Foto: Vilde Gjerde Lied og Martin ÅrsethKontrollutval på kontinentet: Byrådsleiar Christine Meyer (H) meiner ho vert sabotert av ein opposisjon som grev i formalitetar og bagatellar. Kontrollutvalsleiar Per-Arne Larsen (V) svarar at byrådet roter systematisk med saker. Foto: Vilde Gjerde Lied og Martin Årseth

Bergen kommune er 370 millionar i minus på budsjettet for 2024, viser det reviderte budsjettet dei la fram i går. Skulane må kutte 120 millionar, og etatsdirektøren åtvarar om alvorlege konsekvensar.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Torgeir Hoff Skavøy i Legefor­eningen mener arbeids­gi­vere bør ha høy terskel for å bestride sykemel­dinger.

Fiske

Klima­end­rin­gene vil føre til et fall i norsk fiske med 35 prosent fram mot 2050, spår regje­ringens ekspert­gruppe.

Strøm

Regje­ringens samar­beids­par­tier godtar ikke at strøm­støt­ta utelukker dem med dårligst råd. – Manglende politisk vilje, sier SV-politiker.