Politikk

Byrådsleiaren meiner ho blir sabotert av opposisjonen

Det er for mykje kontroll av formalitetar, klagar Bergens byrådsleiar Christine Meyer. – Vi synest ikkje det er gøy å peike på at dei gjer feil heile tida, svarar opposisjonen.

Kontrollutval på kontinentet: Byrådsleiar Christine Meyer (H) meiner ho vert sabotert av ein opposisjon som grev i formalitetar og bagatellar. Kontrollutvalsleiar Per-Arne Larsen (V) svarar at byrådet roter systematisk med saker. Foto: Vilde Gjerde Lied og Martin ÅrsethKontrollutval på kontinentet: Byrådsleiar Christine Meyer (H) meiner ho vert sabotert av ein opposisjon som grev i formalitetar og bagatellar. Kontrollutvalsleiar Per-Arne Larsen (V) svarar at byrådet roter systematisk med saker. Foto: Vilde Gjerde Lied og Martin Årseth

Bergen kommune er 370 millionar i minus på budsjettet for 2024, viser det reviderte budsjettet dei la fram i går. Skulane må kutte 120 millionar, og etatsdirektøren åtvarar om alvorlege konsekvensar.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Valg 2025

Senter­par­tiet må gjøre som Høyre for å vinne velgere på bygda, mener Nils Forren i Senter­ung­dommen

Gaza-krigen

Oljefondet har aksjer i israelske selskaper som leverer medisiner og IT-systemer til Norge. Selskapene bør på obser­va­sjons­liste, mener histo­ri­ker­gruppe.

Gaza-krigen

EU-land stanger hodet i veggen når de vil bryte med Israel. Men Norges handels­av­tale kan sies opp med en gang, påpeker Rødt, som mener Israel har brutt vilkårene.