Sosiale medier

Skeptisk til aldersgrense

Leder i Natur og Ungdom Gytis Blaževičius frykter at høyere aldersgrense på sosiale medier vil hindre unge i å engasjere seg politisk.

ADVARER: Natur og Ungdom-leder Gytis Blaževičius advarer om konsekvensene en høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for NU og andre ungdomsorganisasjoner. – Det kan hindre de under grensa i å engasjere seg, sier han. Foto: Tom Henning BratlieADVARER: Natur og Ungdom-leder Gytis Blaževičius advarer om konsekvensene en høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for NU og andre ungdomsorganisasjoner. – Det kan hindre de under grensa i å engasjere seg, sier han. Foto: Tom Henning Bratlie

Gytis Blaževičius, leder i Natur og Ungdom (NU), frykter konsekvensene høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for ungdomsorganisasjoner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Psykiatri

Erlend Lunde advarer mot over­diagnostisering av ADHD. I ekstremtil­feller kan bruk av sentral­sti­mu­le­rende gjøre pasienter farlige.

Forskning

Statis­tiker Tobias Dahl ved Sintef mener forsk­nin­gen på effektene av sosiale medier og skjermbruk er så dårlig at sunn fornuft bør trumfe.

Arbeidsliv

Ansatte på store olje- og gassanlegg må klare seg med enkel brødkost. De som driver kantina, er i streik.