Sosiale medier

Skeptisk til aldersgrense

Leder i Natur og Ungdom Gytis Blaževičius frykter at høyere aldersgrense på sosiale medier vil hindre unge i å engasjere seg politisk.

ADVARER: Natur og Ungdom-leder Gytis Blaževičius advarer om konsekvensene en høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for NU og andre ungdomsorganisasjoner. – Det kan hindre de under grensa i å engasjere seg, sier han. Foto: Tom Henning BratlieADVARER: Natur og Ungdom-leder Gytis Blaževičius advarer om konsekvensene en høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for NU og andre ungdomsorganisasjoner. – Det kan hindre de under grensa i å engasjere seg, sier han. Foto: Tom Henning Bratlie

Gytis Blaževičius, leder i Natur og Ungdom (NU), frykter konsekvensene høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for ungdomsorganisasjoner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Felles­for­bundets Joachim Espe ber staten kreve tariff

Vm i fotball

Hva skjer med nordmenn nå som vi er ute av dansen?

Miljø

Kommunen vil rive protesthus: – Tegn på maktar­ro­ganse