Sosiale medier

Skeptisk til aldersgrense

Leder i Natur og Ungdom Gytis Blaževičius frykter at høyere aldersgrense på sosiale medier vil hindre unge i å engasjere seg politisk.

ADVARER: Natur og Ungdom-leder Gytis Blaževičius advarer om konsekvensene en høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for NU og andre ungdomsorganisasjoner. – Det kan hindre de under grensa i å engasjere seg, sier han. Foto: Tom Henning BratlieADVARER: Natur og Ungdom-leder Gytis Blaževičius advarer om konsekvensene en høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for NU og andre ungdomsorganisasjoner. – Det kan hindre de under grensa i å engasjere seg, sier han. Foto: Tom Henning Bratlie

Gytis Blaževičius, leder i Natur og Ungdom (NU), frykter konsekvensene høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for ungdomsorganisasjoner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skogbrann

Småbru­kar­laget vil bruke beitedyr mot brann

Teknologi

Tobias Judin i Datatil­synet mener det er nedslående hvordan teksel­ska­pene gjennom hemmelige forlik slipper å forsvare seg i retten.

Reportasje

Ward (14) fra Vest­bredden hedret sin drepte venn på fotball­banen