Sosiale medier

Skeptisk til aldersgrense

Leder i Natur og Ungdom Gytis Blaževičius frykter at høyere aldersgrense på sosiale medier vil hindre unge i å engasjere seg politisk.

ADVARER: Natur og Ungdom-leder Gytis Blaževičius advarer om konsekvensene en høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for NU og andre ungdomsorganisasjoner. – Det kan hindre de under grensa i å engasjere seg, sier han. Foto: Tom Henning BratlieADVARER: Natur og Ungdom-leder Gytis Blaževičius advarer om konsekvensene en høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for NU og andre ungdomsorganisasjoner. – Det kan hindre de under grensa i å engasjere seg, sier han. Foto: Tom Henning Bratlie

Gytis Blaževičius, leder i Natur og Ungdom (NU), frykter konsekvensene høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for ungdomsorganisasjoner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Industri

Er norsk industri døende?

Skatteetaten

Klare tegn på grov arbeids­livs­kri­mi­na­litet følges ikke opp av Skatte­eta­ten, ifølge nåværende og tidligere ansatte. Det kan oppmuntre til juks, frykter tidligere under­di­rektør Signe Melleby.

17. mai

Her blir det grytidlig skjenking: – Festdagen har flyttet seg