Sosiale medier

Skeptisk til aldersgrense

Leder i Natur og Ungdom Gytis Blaževičius frykter at høyere aldersgrense på sosiale medier vil hindre unge i å engasjere seg politisk.

ADVARER: Natur og Ungdom-leder Gytis Blaževičius advarer om konsekvensene en høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for NU og andre ungdomsorganisasjoner. – Det kan hindre de under grensa i å engasjere seg, sier han. Foto: Tom Henning BratlieADVARER: Natur og Ungdom-leder Gytis Blaževičius advarer om konsekvensene en høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for NU og andre ungdomsorganisasjoner. – Det kan hindre de under grensa i å engasjere seg, sier han. Foto: Tom Henning Bratlie

Gytis Blaževičius, leder i Natur og Ungdom (NU), frykter konsekvensene høyere aldersgrense på sosiale medier kan ha for ungdomsorganisasjoner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skule

Dei to største forbunda i orga­ni­sa­sjonen er ueinige om skuledagen bør utvidast.

Klima

Ameri­ka­nerne kutter i klima­forsk­ning. Nå vil SV at Norge går i bresjen for at resten av verden dekker inn forsk­nings­mil­li­ar­dene som går tapt.

Fagbevegelse

I 2023 vant Geir Ove Kulseth ledertrøya i El og IT Forbundet etter kampvo­te­ring. Nå stiller han ikke til gjenvalg.