Teater

Har utredet teater for 250 millioner

Statsbygg har brukt en kvart milliard på å undersøke alternativer for Nationaltheatret. Tullinløkka-­forslaget har allerede kostet 30 millioner.

Tullinløkkas framtid? Siden 2022 har Statsbygg undersøkt mulighetene for å bygge et underjordisk teater på Tullinløkka i Oslo. Hittil har det kostet staten 30 millioner kroner. Illustrasjon: Rodeo ArkitekterTullinløkkas framtid? Siden 2022 har Statsbygg undersøkt mulighetene for å bygge et underjordisk teater på Tullinløkka i Oslo. Hittil har det kostet staten 30 millioner kroner. Illustrasjon: Rodeo Arkitekter

«Ikke egnet for en teaterfunksjon» og «svært høy reguleringsrisiko». Plan- og bygningsetaten i Oslo kommune var klare i talen da de evaluerte Statsbyggs planer for Tullinløkka i april.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Skogsprin­sessa

Eit interaktivt vandreteater fylt av opplevingar for dei yngste.

Kommentar

Kultur­krigen

Ukrainere demonstrerer mot Nationaltheatrets oppsetning av «Onkel Vanja». Har de et poeng?

Teater

Onkel Vanja

Hanne Tømtas regi av Anton Tsjekhovs «Onkel Vanja» viser hvordan livet både er uutholdelig og håpefullt.