Helse

Ber om forbud mot innleie av personell

Direktøren i Finnmarkssykehuset HF krever stans i bruk av innleid helsepersonell. Dyr innleie bidrar til store underskudd, mener han.

Nytt: Over 2,5 milliarder kroner er investert i det nye sykehuset i Hammerfest. Dette skal tas i bruk snart, men Finnmarkssykehuset HF sliter med underskudd, mye grunnet innleie av helsepersonell. Foto: Ole Magnus RappNytt: Over 2,5 milliarder kroner er investert i det nye sykehuset i Hammerfest. Dette skal tas i bruk snart, men Finnmarkssykehuset HF sliter med underskudd, mye grunnet innleie av helsepersonell. Foto: Ole Magnus Rapp

Nylig sa en lege med spesialistutdanning opp jobben sin ved et sykehus i Finnmark. Få dager seinere ble sykehuset nødt til å leie inn den samme legen, som da var engasjert av et vikarbyrå.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Eldreomsorg

Sps Kjersti Toppe tek til orde for ned­skri­ving av studie­lånet for studentar som blir besøks­vennar.

Flyktninger

Flere kommuner opplever at alle flykt­nin­gene forsvinner etter at boplikten utløper. Fafo-forsker mener en del kommuner bør få slippe bosetting.

Arbeidsliv

Kan gå i streik for å sikre tariff­av­tale