Helse

Ber om forbud mot innleie av personell

Direktøren i Finnmarkssykehuset HF krever stans i bruk av innleid helsepersonell. Dyr innleie bidrar til store underskudd, mener han.

Nytt: Over 2,5 milliarder kroner er investert i det nye sykehuset i Hammerfest. Dette skal tas i bruk snart, men Finnmarkssykehuset HF sliter med underskudd, mye grunnet innleie av helsepersonell. Foto: Ole Magnus RappNytt: Over 2,5 milliarder kroner er investert i det nye sykehuset i Hammerfest. Dette skal tas i bruk snart, men Finnmarkssykehuset HF sliter med underskudd, mye grunnet innleie av helsepersonell. Foto: Ole Magnus Rapp

Nylig sa en lege med spesialistutdanning opp jobben sin ved et sykehus i Finnmark. Få dager seinere ble sykehuset nødt til å leie inn den samme legen, som da var engasjert av et vikarbyrå.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Vm i fotball

Det har vært et voldsomt adrena­l­infall etter at Norge røk ut mot England i fotball-VM. Norsk-britiske Edward John Hughes har kjent på hele følel­ses­spek­teret.

Ministernes mester

Sjølv dei som hatar politikken hans, må innrømme at landbruks­mi­nister Nils Kristen Sandtrøen er umogleg å mislike.

Industri

Interessen for norske mineraler øker sterkt. Mange selskap ønsker ny gruvedrift. Myndig­he­tene vet ikke hvor mange utlen­dinger som søker om leterett.