Mdg

Ny olje­strid i MDG

På landsmøtet til MDG til helga er partiet splitta rundt om det er lurt å setje ein sluttdato for olje i 2035 eller ikkje.

VIL HA DATO: Thor Haakon Bakke meiner at MDG framleis bør ha ein sluttdato for oljeproduksjon. Her er han fotografert som avtroppande byråd i Bergen. Foto: Christopher OlssønVIL HA DATO: Thor Haakon Bakke meiner at MDG framleis bør ha ein sluttdato for oljeproduksjon. Her er han fotografert som avtroppande byråd i Bergen. Foto: Christopher Olssøn

Når MDG har landsmøte denne helga, blir spørsmålet om ein sluttdato for oljebransjen i 2035 eit stridstema.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Høyere utdan­nings­mi­nister Sigrun Aasland er bedre likt av sektoren enn forgjen­geren, men mangler det hun trenger for å bli elsket: penger.

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.

Politikk

Mener britenes nye stats­mi­nister kan inspirere mange sosial­de­mo­krater