Arbeidsliv

Vil bremse vikarbruk i helse

Regjeringspartiene er på glid i å stramme inn reglene for innleie av personell i helsesektoren.

Utfordres: På dag én som ny helseminister ble Jan Christian Vestre (Ap) utfordret av Fagforbundet til å stramme inn på bruken av innleie i helse-Norge. Foto: Lise Åserud, NTBUtfordres: På dag én som ny helseminister ble Jan Christian Vestre (Ap) utfordret av Fagforbundet til å stramme inn på bruken av innleie i helse-Norge. Foto: Lise Åserud, NTB

Da han tok over som helseminister i Støre-regjeringen på fredag, fikk Jan Christian Vestre (Ap) med seg klare forventninger fra LO-giganten Fagforbundet: De vil ha innstramming i Helse-Norges bruk av vikarbyråer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Loko­mo­tiv­fø­rerne sier de streiker for å sikre pauser, beskytte fritida og turnus­ord­ninger. Spekter hevder streiken skyldes urimelige lønnskrav.

Teknologi

Apples nye smart­klok­ke kan ta opp, skrive ned og oppsummere alle samtalene du har. Litt fristende og veldig ubehagelig, mener Christian.

Barnevern

Janne Pedrikke Hamre var insti­tu­sjons­leiar i barne­verns­sel­skapet Næromsorg i fleire månadar, opplyste selskapet til Bufetat. Men Hamre har aldri jobba i selskapet.