Ukraina-krigen

Vil ha tankesmia ISWs bindinger fram i lyset

Tormod Heier mener pressa må informere om de politiske bindingene til den mye siterte tankesmia Institute for the Study of War.

Vil ha oversikt: Tormod Heier, professor ved Forsvaret Høgskole, oppfordrer norske medier til å informere lesere om bindingene til kildene deres til Ukraina-krigen. Foto: Christopher OlssønVil ha oversikt: Tormod Heier, professor ved Forsvaret Høgskole, oppfordrer norske medier til å informere lesere om bindingene til kildene deres til Ukraina-krigen. Foto: Christopher Olssøn

Etter Russlands invasjon av Ukraina har den amerikanske tankesmia Institute for the Study of War (ISW) blitt mye brukt i mediene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

Europa har slått nok en dyster varme­re­kord. Selv om det kan bli plagsomt varmt også i Norge, venter ikke ekspertene noen hetebølge på våre bredde­gra­der.

Fotball-vm

På Jordal kunst­gress­bane har alle samme favo­rittlag. Michael Kato (13) drømmer om å spille for det norske landslaget.

Distrikter

Målet var 500 nye innbyggere. Etter fem år med oppbygging av Evenes flystasjon har kommunens innbyg­gertall kun økt med 130.