Arbeidsliv

De lavtlønte sliter

En tredel av Fagforbundets medlemmer vil ikke takle en uforutsett utgift på 10.000 kroner. Det vil påvirke årets kommuneoppgjør.

KLAR: Fagforbundet-leder Mette Nord vil prioritere de lavtlønte i år. Her fotografert på LOs representantskap i februar, som vedtok lønnspolitikken for LO. Foto: Fartein RudjordKLAR: Fagforbundet-leder Mette Nord vil prioritere de lavtlønte i år. Her fotografert på LOs representantskap i februar, som vedtok lønnspolitikken for LO. Foto: Fartein Rudjord

Søndag kveld landet Fellesforbundet og Norsk Industri lønnsoppgjøret i de såkalte frontfagene, med ei ramme på 5,2 prosent. Om ei uke starter det store oppgjøret for de ansatte i kommunene. Mette Nord, leder i kolossen Fagforbundet, med over 400.000 medlemmer, mener ramma fra industrien kommer godt med i år.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Naturvern

I Hammerfest risikerer 27 natur­ver­nere å bli dømt for sivil ulydighet mot kobber­gruva Nussir.

Arbeidsliv

Fagfor­bundet krevde tillegg for arbeid på kveld og natt, men NHO sa nei.

Diplomati

Mener historien vil dømme europeerne hardt