Skole

Ønsker barnevern i skolene

Svaret er ikke å ta voldelige elever ut av skolen, men å få barnevernet inn, mener Usman Mushtaq (Ap).

HJELP: Lege og Oslo-politiker Usman Mushtaq (Ap) vil hente «sosialagenter» fra barnevernet inn i skolen. Foto: Adrian Øhrn JohansenHJELP: Lege og Oslo-politiker Usman Mushtaq (Ap) vil hente «sosialagenter» fra barnevernet inn i skolen. Foto: Adrian Øhrn Johansen

76 prosent av norske skoler får refs fra Arbeidstilsynet for manglende rutiner for vold og trusler om vold mot lærere og andre ansatte. Dette viser en gjennomgang gjort av Klassekampen av tilsyn i fjor og så langt i år.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bustad

Torill (74) blir kasta på dør: – Eg vann kampen mot kreft, men tapte mot velferds­sam­funnet

Lakseskatt

Oppdret­tere som selger til seg selv, rappor­terer lavere skatte­grunn­lag enn andre. Lakse­lob­byist ser ingen problemer med det.

Kampen-drapet

En dødelig miks som er ofte sett de siste årene. Det sier ekstremisme­forsker om ra­di­ka­li­se­ringen av den tiltalte i Tamima-saken.