Skole

Ønsker barnevern i skolene

Svaret er ikke å ta voldelige elever ut av skolen, men å få barnevernet inn, mener Usman Mushtaq (Ap).

HJELP: Lege og Oslo-politiker Usman Mushtaq (Ap) vil hente «sosialagenter» fra barnevernet inn i skolen. Foto: Adrian Øhrn JohansenHJELP: Lege og Oslo-politiker Usman Mushtaq (Ap) vil hente «sosialagenter» fra barnevernet inn i skolen. Foto: Adrian Øhrn Johansen

76 prosent av norske skoler får refs fra Arbeidstilsynet for manglende rutiner for vold og trusler om vold mot lærere og andre ansatte. Dette viser en gjennomgang gjort av Klassekampen av tilsyn i fjor og så langt i år.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gruvedrift

Gruve-veteran Robert Hermansen (87) har søknader inne om å starte opp to jerngruver i Troms.

Strøm

Verken Esa eller Norsk kommunal­teknisk forening er enige i at EØS-­regler står i veien for at mange av de fattigste skal få strøm­støt­te.

Arbeidsliv

Arbeids­gi­vere bør fratas retten til å stoppe ut­be­ta­lingen av sykelønn når de bestrider en sykmelding, mener nestleder i LO Henriette Jevnaker.