IntervjuStorbritannia

–Israel-lobbyen har kapret Labour

Britisk presse og politikere er helt i utakt med folket om Gaza, mener journalisten Aaron Bastani. Det har han utnyttet.

MASSIVT: London har de siste månedene sett Europas største demonstrasjoner mot bombingen av Gaza, her i januar. Men britiske politikere har fullstendig ignorert den folkelige mobiliseringen, mener Aaron Bastani. Foto: Henry Nichols, AFP/NTBMASSIVT: London har de siste månedene sett Europas største demonstrasjoner mot bombingen av Gaza, her i januar. Men britiske politikere har fullstendig ignorert den folkelige mobiliseringen, mener Aaron Bastani. Foto: Henry Nichols, AFP/NTB

– Dette er et øyeblikk der den politiske klassen og pressa er fullstendig på kollisjonskurs med folket.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

Både demokrater og flere av Donald Trumps egne parti­fel­ler mener at justis­mi­nister Pam Bondi skjuler forbry­tel­sene til et nettverk av mektige overgri­pere.

Analyse

Stats­mi­nis­teren tviholder på makta tross Epstein-skandale.

Frankrike

Terje Rød-Larsen og hans assistent Fabrice Aidan hjalp Jeffrey Epstein inn i lukkede Midtøsten-samtaler. Nå rammes Aidan av Epstein-skandalen i Frankrike.