IntervjuStorbritannia

–Israel-lobbyen har kapret Labour

Britisk presse og politikere er helt i utakt med folket om Gaza, mener journalisten Aaron Bastani. Det har han utnyttet.

MASSIVT: London har de siste månedene sett Europas største demonstrasjoner mot bombingen av Gaza, her i januar. Men britiske politikere har fullstendig ignorert den folkelige mobiliseringen, mener Aaron Bastani. Foto: Henry Nichols, AFP/NTBMASSIVT: London har de siste månedene sett Europas største demonstrasjoner mot bombingen av Gaza, her i januar. Men britiske politikere har fullstendig ignorert den folkelige mobiliseringen, mener Aaron Bastani. Foto: Henry Nichols, AFP/NTB

– Dette er et øyeblikk der den politiske klassen og pressa er fullstendig på kollisjonskurs med folket.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Icc

Det er fins ikke bevis­grunnlag for å avskjedige ICCs Karim Khan, ifølge en enstemmig dommertrio. Norge konklu­derte annerledes.

Intervju

Norge bør etter­fors­ke israelere på norsk jord, mener FN-leder

Analyse

Troy Jackson overtar kandi­da­turet til skandale­ram­mede Graham Platner. Nå må den progres­sive tømmer­hog­geren bevise at han kan samle den samme folkelige støtta.