Skatt

Vil ha global rikingskatt

G20-landene undersøker muligheten for innføre en global formuesskatt. Det viser at skattedebatten i Norge er helt absurd, mener finansminister Vedum.

GULL OG GRØNNE SKOGER: Trygve Slagsvold Vedum og den norske formuesskatten fikk mye positiv oppmerksomhet da han var på G20-møte i Brasil forrige uke, forteller han. GULL OG GRØNNE SKOGER: Trygve Slagsvold Vedum og den norske formuesskatten fikk mye positiv oppmerksomhet da han var på G20-møte i Brasil forrige uke, forteller han.

– Den globale debatten nå handler ikke om at de rikeste skattlegges for mye, men om hvordan man kan skatte dem mer. Og da ser man til Norge.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Helse­fag­ar­bei­dere, butikk­an­satte og industri­arbeidere får for lite oppmerk­somhet i offent­lig­heten, mener den nye Agenda-lederen Gunn Karin Gjul.

Samferdsel

Rødt foreslår å bygge et solid fundament for norsk jernbane.

Vindkraft

Ordføreren i Kvænangen føler seg presset til å si ja til vindkraft