IntervjuKunst

Coca-Cola i blodet

I 1969 ble Willibald Storn politianmeldt for en utstilling i Kristiansand. Nå er kunstneren og søpla hans tilbake.

Druknet klode: 55 år har gått siden Willibald Storn protesterte mot forsøplingssamfunnet med et søppelberg. Siden er det bare blitt verre. Foto: Erling Slyngstad-Hægland, KunstsiloDruknet klode: 55 år har gått siden Willibald Storn protesterte mot forsøplingssamfunnet med et søppelberg. Siden er det bare blitt verre. Foto: Erling Slyngstad-Hægland, Kunstsilo

Rabalderet kan neppe ha kommet overraskende på kunstnerne som i 1969 skrev «ta meg i ræva» på en gallerivegg i bibelbeltets hovedstad.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Natur­følelse

Det du tror du vet om Inger Sitters ­kunstnerskap, kan fort vise seg å være feil.

Kunst

Material (SG) IV

Yinka Shonibares fargeglade tilskudd bringer bevegelse – og internasjonal historie – til Ekeberg.

Kunst

Fire rom fulle av motstand

I vakre øyeblikk klarer Anawana Haloba å gi stemme til verdens undertrykte. Andre ganger framstår Festspill­utstillingen som en teoretisk prøvelse.