Innvandring

AUF ber regjeringen stoppe utkastelse

Tobarnsmora Rukhsana Husseini utvises fra Norge om to dager. AUFs Gaute Skjervø mener regjeringen må stanse utkastelsen.

Haster: AUF-nestleder Gaute Skjervø mener regjeringen må kjappe seg med å få på plass reglene som gjør at færre foreldre kastes ut av landet. Foto: Frida Holsten GullestadHaster: AUF-nestleder Gaute Skjervø mener regjeringen må kjappe seg med å få på plass reglene som gjør at færre foreldre kastes ut av landet. Foto: Frida Holsten Gullestad

– Dette er en politisk skandale. Denne politikken får alvorlige konsekvenser for flere familier, og regjeringen kan ikke slå seg til ro med å si at de er i prosess. Her savner jeg også at Arbeiderpartiet sier tydelig ifra om at dette er en uholdbar situasjon som må fikses, sier Gaute Skjervø, nestleder i AUF.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Bygge­bran­sjen sliter, og mange bedrifter nedbe­manner. Men Felles­for­bundet mener bransjen fortsatt har råd til real­lønns­vekst.

Skole

Elevene mistet hver sjette time med til­rette­lagt opplæring, viser en kart­leg­ging fra Trøndelag. Det kan bli dyrt i lengden, tror Jan-Erik Frisli, som har en sønn med dysleksi.

Reportasje

Frøydis betaler 70.000 for full tank