Teater

Dans for livet!

Ei metaforrik og symboltung framsyning som både gir ny innsikt og er særs tru mot Ibsens idé.

IDYLL ELLER SKRØMT? Nora og barna medan ho enno trudde ho var lykkeleg. I bakgrunnen står fru Linde. FOTO: CHRISTOPHE RAYNAU DE LAGEIDYLL ELLER SKRØMT? Nora og barna medan ho enno trudde ho var lykkeleg. I bakgrunnen står fru Linde. FOTO: CHRISTOPHE RAYNAU DE LAGE

Den norske scenekunstnarenYngvild Aspeli (f. 1983) er utdanna i Frankrike der ho har budd og arbeidd dei siste 20 åra. Figurteatergruppa Plexus Polaire som ho har bygd opp, spelar for fulle hus over heile verda. Her heime er ho framleis lite kjend, sjølv om det har vanka både Hedda-pris og nominasjonar.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

"Gi meg hånden"

«Gi meg hånden» ser ut som godt teater, men i urpremieren på Arne Lygres «Gi meg hånden» spiller ikke tekst og regi på lag.

Teater

KAUK

«KAUK» er ei leiken og upretensiøs framsyning der alvoret heile tida ligg på lur.

Melding

For lukkede dører

Ei velregissert oppsetjing om vårt sjølvpålagde helvete når vi gjer oss avhengige av stadfesting frå andre i staden for å stå for eigne val.