Landbruk

Vil ha meir mangfald i landbruket

Konkurransetilsynet vil sjå om Tine og Nortura er best til å styre tilbod og etterspurnad av mjølk, egg og kjøt.

kniving: Beate Berrefjord i Konkurransetilsynet trur ein bør sjå på moglegheita for meir konkurranse i landbruket. Foto: Martin Årsethkniving: Beate Berrefjord i Konkurransetilsynet trur ein bør sjå på moglegheita for meir konkurranse i landbruket. Foto: Martin Årseth

Eggkrise, smørkrise. Det er ikkje mangel på kriser her i landet. Men når det er lite egg i butikken, stiller alle seg det naturlege spørsmålet: Kvifor?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bolig

Ulovlig korttids­utleie er et problem i flere større byer. Kommunene etterlyser en regist­re­rings­ord­ning.

Kraft

Tekno­logi­sel­skaper står i kø for norsk kraft til nye datasentre. Analy­ti­kerne mener imidlertid det er svært vanskelig å vite hvor mye kraft næringen vil kreve.

Beredskap

Møter migranter som lever i ekstrem­varmen