Landbruk

Vil ha meir mangfald i landbruket

Konkurransetilsynet vil sjå om Tine og Nortura er best til å styre tilbod og etterspurnad av mjølk, egg og kjøt.

kniving: Beate Berrefjord i Konkurransetilsynet trur ein bør sjå på moglegheita for meir konkurranse i landbruket. Foto: Martin Årsethkniving: Beate Berrefjord i Konkurransetilsynet trur ein bør sjå på moglegheita for meir konkurranse i landbruket. Foto: Martin Årseth

Eggkrise, smørkrise. Det er ikkje mangel på kriser her i landet. Men når det er lite egg i butikken, stiller alle seg det naturlege spørsmålet: Kvifor?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Transport

Sp i nytt drama om avgift

Miljø

Hadsel kommune i Vesterålen går i front for ta vare på naturen. Kamp mot sitkagran og verning av myr er blant tiltakene.

Arbeidsliv

Telemark vil ha mindre strenge regler for offentlige anskaf­felser. Det vil useriøse bedrifter vinne på, mener Felles­for­bundet.