Kringsjå

The show must go on

Sanna Marin rocket NHOs aften som nyeste medlem i Tony Blairs globale supergruppe. Hva vil de?

SANKTA MARIN: Finlands tidligere statsminister Sanna Marin på Rockefeller i Oslo mandag, der hun var hovedgjest på vorspielet til NHOs årskonferanse. I dag er Marin strategisk rådgiver i Tony Blair Institute of Global Change. Foto: Heiko Junge / NTBSANKTA MARIN: Finlands tidligere statsminister Sanna Marin på Rockefeller i Oslo mandag, der hun var hovedgjest på vorspielet til NHOs årskonferanse. I dag er Marin strategisk rådgiver i Tony Blair Institute of Global Change. Foto: Heiko Junge / NTB

Første gang jeg var på Rockefeller i Oslo, for mer enn 30 år siden, så jeg den ­amerikanske rapperen Ice-T. Han framførte låter fra den nye plata «O.G. Original Gangster» og opptrådte i tillegg med metalbandet sitt, Body Count. Navnet betyr liktelling.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Tidens tegn

På sengekanten

Forfatter og forlegger

Frankrike

Julia Cagé og Thomas Piketty har undersøkt alle nasjonale valg i Frankrike siden den franske revo­lu­sjonen. De avviser at arbei­der­klassen har forlatt venstre­sida.

Kommentar

Hvordan har en anti­is­lamsk motor­syk­kel­gjeng fra USA havnet i Gaza?