Helse

Ber Helsetilsynet sette på bremsen

Legeforeningen meiner Helse Møre og Romsdal blir pressa til å innføre eit system som er utrygt for pasientane i fylket.

Uroa: Anne-Karin Rime, president i Legeforeningen, meiner det einaste forsvarlege er å utsette utrullinga av Helseplattformen. Foto: Hanne Marie Lenth SolbøUroa: Anne-Karin Rime, president i Legeforeningen, meiner det einaste forsvarlege er å utsette utrullinga av Helseplattformen. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø

Utslite helsepersonell, feil tilvisingar, forsinka behandling og dødsfall. Det er blant konsekvensane av innføringa av journalsystemet Helseplattformen på St. Olavs hospital i Trondheim. Det neste halvåret skal systemet innførast i Helse Møre og Romsdal.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.