Helse

Ber Helsetilsynet sette på bremsen

Legeforeningen meiner Helse Møre og Romsdal blir pressa til å innføre eit system som er utrygt for pasientane i fylket.

Uroa: Anne-Karin Rime, president i Legeforeningen, meiner det einaste forsvarlege er å utsette utrullinga av Helseplattformen. Foto: Hanne Marie Lenth SolbøUroa: Anne-Karin Rime, president i Legeforeningen, meiner det einaste forsvarlege er å utsette utrullinga av Helseplattformen. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø

Utslite helsepersonell, feil tilvisingar, forsinka behandling og dødsfall. Det er blant konsekvensane av innføringa av journalsystemet Helseplattformen på St. Olavs hospital i Trondheim. Det neste halvåret skal systemet innførast i Helse Møre og Romsdal.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kunstig intelligens

KI-sjef går hardt ut mot KI-mani i staten

Arbeidsliv

En langvarig strid kan føre til streik i staten fredag. På hver sin side står Øystein Sand i Akade­mi­kerne og Natalia Zubillaga i LO klare til streik.

Reportasje

I flere år har aktivister samlet inn biler og sendt til fronten i Ukraina. Denne gangen er også fag­foreningsveteran Boye Ullmann med på turen.