Reportasje

Hvem er redd for Wagenknecht?

Når den populære – og kontroversielle – Sahra Wagenknecht nå har gått fra Die Linke, må Tysklands venstresideparti sadle om.

STORMFULLT: Dagen etter at Sahra Wagenknecht – som lenge har vært Die Linkes kanskje mest kjente politiker – forlot venstresidepartiet, drar partikamerater på velgerjakt i Sachsen-Anhalt. Den orangekledte partiveteranen Petra Sitte erkjenner at det blåser hardt på toppene – men håper bruddet nå kan gi Die Linke ny vind i seilene. STORMFULLT: Dagen etter at Sahra Wagenknecht – som lenge har vært Die Linkes kanskje mest kjente politiker – forlot venstresidepartiet, drar partikamerater på velgerjakt i Sachsen-Anhalt. Den orangekledte partiveteranen Petra Sitte erkjenner at det blåser hardt på toppene – men håper bruddet nå kan gi Die Linke ny vind i seilene.

Sånn.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

Stadig flere ameri­kanske soldater søker seg ut av militæret, av frykt for å bli sendt til Iran. Det forteller Mike Prysner, som hjelper noen av dem som prøver å hoppe av.

Iran-krigen

Houthiene sendte lørdag missiler mot Israel og har meldt seg på i Iran-krigen. Samtidig ser USA ut til å forberede seg på å gå inn med bakke­styr­ker.

Venezuela

USA har tatt kontroll over Venezuelas olje, men vanlige vene­zu­e­la­nere har ikke fått bedre råd. De frykter at pengene går til bombingen av Iran.