luke 18Julekalender

Et rom å være i

Maria Kannegaard Trio Maria Kannegaard Trio

Det summer på Nasjonal Jazzscene på Victoria. En rekke avlyste konserter har gjort at det er flere år siden Maria Kannegaard Trio har spilt sammen på scenen. Og gitt alle avlysningene er det spenning knyttet til om det i det hele tatt blir noe av konserten vi sitter og venter på denne septemberkvelden. Det finnes visstnok folk i salen som har hatt billetter til seks avlyste konserter før denne.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Eu

EU-av­stem­ningen på Island kan gi den norske ja-sida vind i seilene. Men roingen under fotball-VM gjorde nordmenn mer motstands­dyk­tige mot EU, tror Sps Geir Pollestad.

Ministernes mester

I sin iver etter å styrke forholdet til europeiske allierte har forsvars­mi­nister Tore O. Sandvik mistet dagens militære beredskap av syne, mener tidligere gene­ral­løytnant Robert Mood.

Kronikk

Det er reformiver i Norge. Kan vi lære noe av Tyskland?